FREJA baner vejen! Vil du med på holdet?
Bliv speditørelev hos FREJA og få branchens bedste og dygtigste kolleger samt en hverdag med højt til loftet og masser af ansvar.
Bliv en del af en stor international virksomhed hvor der er et godt sammenhold og plads til personlig udvikling
Hos RMIG, der ligger lige ved Malmparken station (et stop fra Ballerup), søger vi en engageret og kvalitetsbevidst elev til vores Supply Chain afdeling.
Kunne du tænke dig at lære om Supply Chain (planning, indkøb og logistik) og alt hvad det indebærer, så læs her:
I RMIG Solutions bliver du en del af en af verdens førende producenter af perforerede produkter til en bred vifte af kundesegmenter. Du vil som elev blive tilknyttet vores planlægningsafdeling, og vil samtidig få erfaring indenfor hele vores Supply Chain. I dag består Supply Chain afdelingen af ni medarbejdere, fordelt i forskellige teams, som alle arbejder tæt sammen.
Som elev kommer du til at gennemgå en 2-årig uddannelse, inklusiv skoleperioder. Du får en praktisk erhvervsuddannelse hvor dit forløb vil blive tilrettelagt, så du får en bred berøringsflade. Samtidig får du mulighed for at prøve kræfter med en masse forskellige opgaver, alle med afsæt i Supply Chain, hvor du i takt med din udvikling vil få tildelt egne ansvarsområder. Det vil også være muligt at deltage i træningssessioner hos vores søsterselskaber i udlandet.
Yderligere er det er vigtigt, at du er åben for at lære nyt, er fleksibel og kan bevare overblikket i en travl hverdag.
Vi forventer ikke, at du ved en hel masse om vores branche eller de produkter vi producerer, men vi regner med, at du har gå-på-mod og gerne vil lære om vores organisation og arbejdsprocesser, samt på sigt kan se dig selv i vores Supply Chain.
Send din ansøgning samt eksamensbevis til: Supply Chain Manager Allan W. Christensen, mail: info.dk@rmig.com – gerne hurtigst muligt, dog senest den 1. maj 2024.
Ansøgningen bedes mærket: ”Elev Supply Chain”
Som elev kommer du til at gennemgå en 2-årig uddannelse, inklusiv skoleperioder.
Venligst henvis til elevportalen.dk ved ansøgning
Sted
RMIG A/S
Industriparken 40
2750 Ballerup
Datoer
Ansøgningsfrist: 1. maj 2024
Tiltrædelse: Hurtigst muligt
Kontakt
Anna Sauer Larsen
anla@rmig.com
Find vej
Nøglen til vores succes er vores medarbejdere. Forholdet og kvaliteten af samspillet mellem os er af afgørende betydning.
RMIG stræber efter at blive det "bedste valg" af arbejdsgiver ved at etablere en fælles kultur overalt i organisationen. Vores kultur kræver at medarbejdere deler nedenstående værdier. Enhver der arbejder inden for RMIG gruppen, uanset rolle eller position, vil tilegne sig følgende 6 værdier: