Skab en karriere i revision – bliv trainee i
Hvem er vi
Vi værdsætter udvikling, teamwork og faglig dygtighed. Vores passion og fællesskab definerer os.

Aider er et revisions- og rådgivningsfirma, der tilbyder alle branchespecialiserede ydelser inden for revision, skat, rådgivning, moms, erhvervsservice, digitalisering og Corporate Finance.
Med fokus på ejerledede virksomheder hjælper vi vores kunder med at realisere deres visioner. Vi leverer kvalitet til tiden, og vores ydelser går et spadestik dybere end blot at foretage en revision.
Hver dag samarbejder mere end 180 medarbejdere på vores tre kontorer og bruger deres ekspertise til at fremme vores kunders vækst.
Hos Aider giver vi dig mulighed for at træffe det rigtige valg, vi tager din udvikling seriøst og hjælper dig og din karriere godt på vej.
Har du lyst til at være en del af en virksomhed i vækst med faglige dygtige kolleger, et inspirerende miljø, hvor fokus er på mennesker og rådgivning, og hvor vi spiller hinanden gode? Så kom og gør karriere hos os.
Vi stræber efter at være den foretrukne arbejdsplads. Dette gør vi ved at udvise gensidig respekt, arbejde innovativt og engageret. Vi udstråler arbejdsglæde – det skal være sjovt at gå på arbejde – og vi hepper hinanden i mål.
kontorer i Danmark
medarbejdere i Danmark
medarbejdere globalt
Mød os
Vi udstråler arbejdsglæde – det skal være sjovt at gå på arbejde – og vi hepper hinanden i mål.
Jorun og Anita er to af vores dygtige revisortrainees, der udover at være kolleger, også er veninder og studerer HD1 sammen med en håndfuld kolleger.
”Det er fedt, at vi er flere, der studerer sammen, da vi har muligheden for at støtte hinanden undervejs. Derudover har vi det også rigtig godt sammen, når vi ikke arbejder eller studerer.” Anita Høeberg Svendsen, Revisortrainee.
Jorun, 22, med en STX-baggrund, og Anita, 20, med en HHX-baggrund, valgte at gå revisortrainee-vejen for at kombinere studiet med hands-on erfaring.
Hos Aider får de mulighed for at dykke ned i en bred vifte af opgaver og udfordringer, hvilket skaber en stejl læringskurve og ansvar fra dag et. Som revisortrainee er der ikke langt til sparring og feedback, da man sidder i et åbent kontorlandskab blandt kolleger på forskellige niveauer.
”Det er fantastisk at være en del af et miljø, hvor man føler sig værdsat og i øjenhøjde med selv de mest erfarne kolleger.” Jorun Ellefsen, Revisortrainee.
”Som revisortrainee får du en solid start på din karriere, da du starter fuldtid i revisionen, mens du studerer på aftenskole. Det betyder, at du får mest muligt ud af din studietid, da du kan omsætte teori fra skolen direkte til praktisk erfaring i dit daglige arbejde. Samtidig bliver du en del af et hold af ligesindede revisortrainees, som du kan støtte dig op ad. Din faglige og personlige udvikling er i centrum, og fra dag ét får du sparring og vejledning, så du kan vokse i præcis det tempo, der passer til dine ambitioner og mål.” - Jonas.
De første uger hos os er dedikeret til en god og tryg start. Du bliver introduceret til systemer, arbejdsgange og kolleger gennem en kombination af faglig oplæring og sociale aktiviteter.
Fællesskabet betyder meget for os. Derfor afholder vi løbende sociale arrangementer, faglige dage, sommerfester, julefrokoster og lokale aktiviteter på tværs af kontorerne.
Fra første dag bliver du en aktiv del af kundeteams og får opgaver, der både udfordrer og udvikler dig. Du får en buddy og tæt sparring fra erfarne kolleger.
Du arbejder fuldtid og studerer sideløbende. Vi støtter din uddannelse og giver fleksibilitet omkring eksamensperioder, så du får de bedste forudsætninger for at lykkes.
Din karrierevej
Vi har rammerne til at gøre dig til en dygtig revisor.
I Aider har vi god erfaring med at uddanne og investere i vores medarbejdere, uanset hvor langt du er i din karriere. Vi tror på, at med gode og interne karrieremuligheder, skabes motiverede medarbejdere, og dermed et godt arbejdsmiljø.
Vi rådgiver inden for flere specialistområder, og det giver dig som medarbejder unikke muligheder, for at sparre med mange dygtige specialister, og står du på et tidspunkt med tanker om at prøve noget nyt, er der derfor muligheder internt.
Uanset hvilken vej du agter at tage, vil vi sammen med dig, lægge en plan for din udvikling og karrierevej. Det er dig selv, der sætter barren for hvor langt du skal nå, og hvor hurtigt det skal gå. Der er muligheder for alle – om du vil videreuddanne dig, eller dygtiggøre dig på dit nuværende niveau.
Fælles for alle vores kolleger er, at du får indflydelse fra dag 1, og vi lytter til dig. Vi har en størrelse virksomhed og arbejdsplads, der gør, at du ikke blot bliver en i mængden, men at du vil blive set og hørt.
Bliv en af os
Hvis du kan lide at fordybe dig i tal og arbejde med mennesker, er du godt på vej.
Vi har afsluttet rekrutteringen for denne gang, men hold øje her på siden, hvor vi lægger nye ledige stillinger op, når vi søger igen.