Kan du smile i telefonen? Så læs videre 😄
Er du klar til to år, hvor du lærer en masse, møder mange forskellige mennesker – og hvor arbejdsdagene ikke nødvendigvis ligner hinanden?
Så har vi måske elevpladsen til dig fra starten af det nye år efter nærmere aftale.
Som kontorelev med speciale i administration kommer du ikke kun til at sidde bag en computerskærm. Du bliver en del af vores gæsters ferieoplevelse og kommer til at arbejde i Booking, Callcenter og Servicecenter.
Du kommer blandt andet til at:
Kort sagt: Du lærer både at holde styr på detaljerne og mennesket på den anden side af skærmen.
Vi forestiller os, at du har afsluttet HHX, men en anden relevant uddannelsesmæssig baggrund kan også være interessant.
Det vigtigste for os er, hvem du er. Vi håber, at du:
Du behøver ikke kunne det hele fra første dag. Det er jo derfor, du skal være elev hos os. Vi forventer til gengæld, at du har lyst til at lære og tør spørge.
Uddannelsen varer 2 år med læring, ansvar og gode kolleger. Skoleophold foregår i Næstved.
Undervejs får du ansvar i takt med, at du er klar til det – og masser af erfaring med mennesker, gæsteservice, samarbejde og løsninger, der ikke altid står i en manual.
I Lalandia har vi fokus på fællesskab, ansvar og glæde. Her må der gerne være højt til loftet, plads til forskellighed og sjov i hverdagen.
For selv om du er elev, bliver du ikke bare elev. Du bliver en del af holdet.
Hvis administration + mennesker + service + en arbejdsplads med masser af liv lyder som en god kombination, vil vi rigtig gerne høre fra dig.
Send os dit CV og fortæl, hvorfor du har lyst til at tage din kontoruddannelse i Lalandia.
Vi glæder os til at høre fra dig 😊
Venligst henvis til elevportalen.dk ved ansøgning
Sted
Lalandia
Lalandia Centret 1
4970 Rødby
Datoer
Ansøgningsfrist: 30. september 2026
Tiltrædelse: Efter aftale
Kontakt
Pia Kamper Lund Larsen
(+45) 24 45 84 33
Find vej
Lalandia er børnefamiliernes foretrukne feriested i Danmark. Hvert år byder vores dygtige værter velkommen til et stort antal glade og forventningsfulde gæster, som har booket et feriehus i Lalandia med familien. I Lalandia kan gæsterne opleve det store, tropiske vandland, Aquadome™, lege løs Monky Tonky Land og gå på opdagelse i de mange andre sjove aktiviteter, butikker og restauranter.
Lalandia blev grundlagt i 1988 i Rødby, og er siden blevet udvidet med mange spændende aktiviteter. I 2009 åbnede Lalandia i Billund, med LEGOLAND ® som nærmeste nabo, og i 2022 åbnede Lalandia i Søndervig med en skøn beliggenhed ved Vesterhavet.