Som vores nye indkøbselev bliver du en del af vores team i Aarhus, hvor du vil arbejde med boligtekstiler og -tilbehør. Vi tilbyder en spændende uddannelse i en virksomhed, der hele tiden udvikler sig. Hos os er tonen professionel, men samtidig afslappet og humoristisk.
Så hvis du ønsker en karriere inden for indkøb med fokus på design, indretning og mode, så er en elevstilling i JYSKs indkøbsafdeling fra august 2026 et sikkert valg.
Du får hands-on erfaring i indkøb og bliver en del af et dynamisk miljø, hvor du vil samarbejde med kolleger på tværs af forskellige afdelinger. Du vil lære om vores virksomhed, fra vareflow til salg og marketing. Men primært fokus bliver på indkøb.
Udover arbejdet vil du deltage i et forløb med teoretisk undervisning sammen med indkøbselever fra andre virksomheder. Her vil du fordybe dig i emner som Indkøb, Forhandlingsteknik, Supply Chain Management og International Handel på skoleophold á 1-2 ugers varighed.
Derudover kan du forvente, at:
Dine opgaver og ansvarsområder i jobbet inkluderer:
Efter elevuddannelsen vil der være gode karrieremuligheder i JYSK f.eks. som fx Purchasing Coordinator, alt efter resultater og ambitioner.
Du kan læse mere om afdelingen her.
Vi leder efter en kollega som:
Har du spørgsmål til stillingen, er du velkommen til at kontakte Category Manager Kathrine Møller Vinther på +45 2540 8454.
Send os dit CV og din ansøgning ved at klikke på ”Ansøg nu”. Vi håndterer ansøgningerne løbende og afslutter rekrutteringsprocessen, når vi har fundet den rette kandidat.
Ansættelsesstart er august 2026.
Vi beder dig udelukkende vedhæfte dit CV. Hos os skal du ikke skrive en traditionel motiveret ansøgning for at søge et job.
Når du klikker på ”Ansøg nu“ knappen, får du i stedet mulighed for at skrive en kort besked til ansættelsesteamet. Her kan du – hvis du har lyst – fortælle lidt om din motivation for at søge stillingen eller dele anden relevant information med os.
Venligst henvis til elevportalen.dk ved ansøgning
Sted
JYSK A/S
Sødalsparken 18
8220 Brabrand
Datoer
Ansøgningsfrist: Hurtigst muligt
Tiltrædelse: Hurtigst muligt
Kontakt
Kathrine Møller Vinther
(+45) 25 40 84 54
Find vej
Vi tror på, at vores medarbejdere er nøglen til vores succes – og ikke mindst grunden til at vi er vokset fra én butik i 1979 til over 3300 butikker på verdensplan i dag. Derfor stræber vi også efter at tilbyde udvikling og muligheder for at kunne opnå højere potentiale. Vi sætter desuden en ære i at belønne engagement og en god indsats blandt vores medarbejdere.
Vores tre grundlæggende værdier i JYSK – Købmand, Kollega og Korpsånd – stammer fra vores grundlægger Lars Larsen. De udtrykker den opførsel og attitude, som vi kan forvente af hinanden. Hos JYSK har vi tillid til hinanden, og vi tror på uddelegering og frihed under ansvar.
JYSK ønsker at inkludere alle uanset alder, køn, race, seksuel orientering, fysiske og psykiske handicaps, etnicitet og erfaring. Sammen sikrer vi en inkluderende kultur, der opmuntrer, støtter og hylder vores medarbejders forskelligheder. Vi tror på, at sammensætningen af vores unikke personligheder og talenter gør os til et stærkere team.