Ansøgningsfristen er udløbet

Renosyd søger økonomielev


Vil du være med til at forandre affald til værdi for fremtiden!

Din rolle

Du får en central placering i Renosyds afdeling for Økonomi, HR og Intern Service, hvor du vil blive tilbudt en udfordrende og alsidig uddannelse med vægt på økonomi. Stillingen omfatter en række faste opgaver i forbindelse med bogføring, regnskabsaflæggelse, fakturering, anlægsaktiver, controlling m.m.

Du får selvstændigt ansvar for en række opgaver, som du har mulighed for at udvikle videre på. Vores målsætning er, at du efter endt elevuddannelse hos Renosyd vil være klædt på til at kunne påtage dig en fast stilling som f.eks. økonomimedarbejder eller bogholder.

Vi søger en økonomielev, med opstart den 1. august 2022, som gerne vil afslutte sin elevuddannelse med 2 års praktik i Renosyd, kombineret med skoleophold.

Du har en baggrund, som giver dig adgang til kontoruddannelsen med speciale i økonomi. Det kan f.eks. være en gymnasial uddannelse. Du er en ørn til tal og har god forståelse for IT og data. Du trives med en travl hverdag, hvor du har kontakt med mange mennesker. Du er udadvendt, åben og humørfyldt. Det er helt naturligt for dig at udvise engagement og motivation, og du går til opgaverne med en positiv indstilling.

Vi tilbyder

  • En travl og spændende arbejdsdag samt gode kolleger, der medvirker til, at det også er sjovt at gå på arbejde.
  • Ansættelsesvilkårene følger overenskomsten mellem KL og HK.

Upload din ansøgning med CV hurtigst muligt på Renosyds hjemmeside. Vi tager kandidater ind til samtale løbende.

Hvis du har spørgsmål til stillingen, er du velkommen til at kontakte Maria på MR@renosyd.dk +45 87 93 41 38

Tiltrædelse pr. 1. august 2022

Venligst henvis til elevportalen.dk ved ansøgning


Sted

Renosyd I/S
Norgesvej 13
8660 Skanderborg

Praktisk

Ansøgningsfrist: Hurtigst muligt
Tiltrædelse: 1. august 2022

Kontakt

Maria
tlf.: +45 87 93 41 38
MR@renosyd.dk



.

Om Renosyd

Renosyd er Odder og Skanderborg Kommuners fælles affaldsselskab. Vi er 80 glade medarbejdere, der sammen med vores kunder er på en mission for at gøre affald til værdi med et fokus på økonomi, miljø og mennesker. Vi tror på, at der er værdi i alt det, der kasseres og smides ud, når bare vi hjælpes ad med at sortere, indsamle og behandle det rigtigt.
Renosyd håndterer affald fra 34.000 private husstande og 3.000 virksomheder.


Kom tættere på os!

() På lager
  Gem til senere

 ANNONCE

Elevportalen.dk / Future & Co

Store Kongensgade 81A
DK-1264 København K
CVR: 31584698

Få hjælp til jeres annoncering:

info@elevportalen.dk
Tlf.: 32 500 598

RSS FeedPersondatapolitikHandelsbetingelser

© 2025 IKKE AKTIVERET LICENS — Designed by DAN®